800 Висновок з аудиту спец. призначення
Метою цього МСА є встановлення положень і надання рекомендацій у зв'язку з аудитом спец. призначення, стосовно зокрема:
- повного пакету фін.звітів, складених відп.до іншої всеохопної основи БО(іншої,ніж МСБО чи ПСБО);
- виконання контрактних угод;
- узагальнених фінансових звітів.
Аудитор повинен переглянути й оцінити висновки, зроблені на основі АД, отриманих під час ауд.завдання спец.призначення, як підставу для висловлення думки. У звіті слід чітко в письмовій формі висловити думку.
Перед початком виконання ауд.завдання спец. призначення, аудитор повинен переконатися, що угода із замовником визначає точний характер завдання, а також форму і зміст висновку, який буде наданий.
До висновку аудитора щодо аудиту спец.призначення слід включити такі основні елементи: заголовок; адресат; вступний параграф (включає опис перевіреної фін. інф-ції;положення про відповідальність упр.персоналу СГ та відповідальність аудитора); - параграф, що описує обсяг (характер) аудиту (включає посилання на МСА, які застосовуються до ауд.завдань спец.призначення, або на відповідні національні стандарт; опис роботи, виконаної аудитором); -параграф, що містить думку стосовно фін.інформації; - дата звіту; - адреса аудитора; - підпис аудитора.
Якщо треба надати висновок у визначеній формі, аудитор повинен розглянути суть і формулювання визначеного висновку і (за потреби) внести необхідні зміни, згідно з вимогами цього МСА, змінивши формулювання або додавши окремий висновок.
До ауд.висновку щодо ФЗ, складених відп.до іншої основи БО, слід включити твердження, яке зазначає застосовувану основу БО,або слід зробити посилання на примітку до ФЗ з такою інф-цією. Якщо основа БО у ФЗ невідповідно розкрита – модифікований висновок.
У висновку щодо відповідності контрактним угодам слід вказати, чи відповідає СГ, на думку аудитора, конкретним контрактним угодам.
До висновку щодо узагальнених фін.звітів слід включити такі основні елементи: заголовок; адресат; опис перевірених аудитором фін.звітів, що стали підставою для складання узагальнених фін.звітів; посилання на дату ауд.висновку щодо первинних фін.звітів і на тип ауд. думки про таку звітність; думка про те, чи відповідає інф-ція, що міститься в узагальнених фін.звітах, інф-ції у перевірених аудитором первинних фінансових звітах; твердження або посилання на примітку в узагальнених фін.звітах, яка вказує, що для кращого розуміння рез-тів фін.д-сті та стану СГ, а також обсягу проведеного аудиту, узагальнені фін.звіти слід читати разом з первинними фін.звітами та аудиторським висновком щодо них; дата звіту; адреса аудитора; підпис аудитора.
МССП 4410 Завдання з підготовки фін.інформації
Метою цього МСА є встановлення положень і надання рекомендацій стосовно професійних обов'язків бухгал-тера-практика при виконанні завдань з підготовки фін. інф-ції, а також щодо форми і змісту висновку, який бухгалтер надає в зв'язку з такою підготовкою.
Мета завдання з підготовки інф-ції полягає в тому, щоб бухгалтер використовував бухгалтерський, а не аудиторський досвід для збирання, класифікації та узагальнення фін.інформації. Завдання з підготовки інф-ції зазвичай включає підготовку фін.звітів, але може включати також збирання, класифікацію та узагальнення іншої фінансової інформації.
Бухгалтер повинен дотримуватися "Кодексу етики професійних бухгалтерів" та таких етичних принципів як чесність, об'єктивність, професійна компетентність та належна сумлінність, конфіденційність, професійна поведінка, професійні стандарти. Незалежність не є обов'язковою вимогою для завдання з підготовки інформації. Однак якщо бухгалтер не є незалежним, твердження щодо впливу цього треба зазначити в бухгалтерському висновку.
Бухгалтер повинен переконатися в тому, що між ним та замовником досягнуто чітке розуміння умов завдання. Питання, які слід розглянути, охоплюють:
- характер завдання із зазначенням того, що ні аудиторська перевірка, ні огляд не будуть проведені, і що, відповідно, не буде висловлено впевненості;
- той факт, що на виконання завдання не можна покладатися для виявлення помилок, незаконних дій чи інших порушень, які можуть існувати;
- характер інформації, яку надасть замовник;
- відповідальність упр.персоналу за точність та повноту наданої бухгалтерові інформації;
- той факт, що фін.інф-цію буде надано відп.до основи БО, а також буде зазначено б/я відступи від неї;
- форму звіту, наданого щодо підготовленої фінансової інформації.
Лист-зобов'язання допоможе спланувати роботу з підготовки інформації. Надіслання бухгалтером листа, який визначає ключові умови виконання завдання, відповідає інтересам і бухгалтера, і СГ.
За рез-тами такого завдання бухг-ром надається звіт.